İçeriğe Atla Menüye Atla

13 EKİM DÜNYA AFET RİSKLERİNİN AZALTILMASI PANELİ DÜZENLENDİ 19 Ekim 2018

13 Ekim Afet Risklerinin Azaltılması Günü sebebiyle dünya genelinde birçok ülkede afet risklerine karşı farkındalık oluşturmak amacıyla etkinlikler düzenlenerek toplumsal gündem oluşturulmaktadır. Bu yılki teması, “Afetlerin Ekonomik Kayıplarını Azaltmak” olarak belirlenen Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü ile doğru bilgilendirme neticesinde vatandaşların afetlerden korunması ve ekonomik kayıplarının azaltılması amaçlanmaktadır.

Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü sebebiyle Tekirdağ ilimizde birçok etkinlikler gerçekleştirilmiş, bu kapsamda 19.10.2018 tarihinde Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü konferans salonunda, 13 Ekim Afet Risk Azaltma Paneli düzenlenmiştir. Panele İl Müdürümüz Recep EROL, Namık Kemal Üniversitesinden Daire Başkanı Ahmet ÖZ, NKÜ’ den Öğretim görevlileri, kamu kurumlarımızın Acil Kurtarma Yardım Ekipleri, AKUT Tekirdağ temsilciliği ve Acil Yardım Afet Yönetimi Bölümü öğrencilerimiz katılmıştır.

İl Müdürümüz Recep EROL panelde yaptığı konuşmada; Tekirdağ halkımızın afet risk azaltma konusundaki farkındalığın arttırılması amacıyla yapılan etkinliklerin önemine vurgu yaparak önümüzdeki yıllarda da benzer çalışmaların artarak devam edeceğini belirtmiştir.

Panel AFAD Şube Müdürü Ali UÇAR’ ın moderatörlüğünde gerçekleştirilmiş olup, Konuşmacı olarak, Namık Kemal Üniversitesinden Doç. Dr. Zeki Ünal YÜMÜN, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinden Deprem ve Risk Yönetimi Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Sevim Avı YENER, İl Müdürlüğümüzden Şube Müdür V. A Mehmet ÇOŞKUN ve AKUT Derneğinden Hasan GÖNÜL katılmışlardır.

Tekirdağ İlimizin afetselliği, yerel düzeyde yapılan risk azaltma uygulamalarının önemi ve dünyadaki iyi örneklerin konu edildiği panel ile 13 Ekim Dünya Afet Risk Azaltma günü etkinlikleri son bulmuştur.