İçeriğe Atla Menüye Atla

BÖLGESEL DÜZEY İNTİKAL VE MASABAŞI TATBİKATI 01 Kasım 2018

Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında görev alan bölgesel düzey kurum ve kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu geliştirmek amacıyla, İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından 01 Kasım 2018 tarihinde “Bölgesel Düzey İntikal, Kurtarma ve Masabaşı Tatbikatı" gerçekleştirilmiştir.

Söz konusu tatbikat senaryosuna göre 01 Kasım 2018 tarihinde bölgesel bir deprem meydana gelerek İstanbul ve çevresini etkilemiştir. İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından senaryoya uygun olarak 26 Hizmet Grubunun intikali sağlanmış, destek illerden yardım talebinde bulunulmuştur. Bu kapsamda Tekirdağ İl Müdürlüğümüzden 1 Arama ve Kurtarma ekibi ve ilgili hizmet gruplarından AYDES kullanıcıları İstanbul iline yardım amaçlı gönderilmiştir.

Ayrıca Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezinde 26 Hizmet Grubu AYDES kullanıcıları bir araya gelerek bölge tatbikatını takip etmiş ve tatbikatla ilgili veri giriş, raporlama, talep karşılama vb. işlemleri yerine getirmişlerdir.

İstanbul iline giden arama kurtarma ekibimiz ise senaryo gereği Silivri ilçesinde meydana gelen enkaz binada arama kurtarma çalışmaları yapmıştır.