İçeriğe Atla Menüye Atla
RSS

Haberler

DENİZLERDE CAN VE MAL GÜVENLİĞİNE İLİŞKİN KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI 23 Mayıs 2018
foto
Yaz sezonunda boğulma ve kaybolma gibi olaylara zamanında müdahale etmek, sorumlu kurumlar arasında koordinasyon ve işbirliğini geliştirmek, müdahale ihtiyaçların tespiti ve alınacak tedbirlerin belirlenmesine ilişkin 23.05.2018 tarihinde Vali Yardımcımız Sayın Tayyar ŞAŞMAZ başkanlığında koordinasyon ve işbirliği toplantısı gerçekleştirildi.
[Devamı]
FİLİSTİN İÇİN İNSANİ YARDIM KAMPANYASI 22 Mayıs 2018
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda Filistin halkının sıkıntılarının hafifletilmesi için gerekli her türlü yardım ve desteğin sağlanması amacıyla yardım kampanyası başlatıldı. Başbakanlıktan:Konu: Filistin İnsani Yardım Kampanyası
[Devamı]
SÜLEYMANPAŞA'DA AFET BİLİNCİ VE KBRN EĞİTİMİ 16 Mayıs 2018
foto
Müdürlüğümüz eğitmenleri tarafından, İlçemiz Süleymanpaşa’da bulunan “Kumbağ Mesleki ve Teknink Anadolu Lisesi” öğrenci ve personeline afet ve acil durumlara yönelik farkındalık eğitimi ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü personeline Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer (KBRN) farkındalık eğitimi verildi.
[Devamı]
YEREL DÜZEY AYDES MASABAŞI TATBİKATI YAPILDI 11 Mayıs 2018
foto
10.05.2018 tarihinde Tekirdağ İl Afet Müdahale Planı kapsamında, 26 Yerel Düzey Hizmet Grubu Yöneticileri ve Afet Yönetim ve Karar Destek Sistemi (AYDES) veri giriş personellerinin katılımıyla uygulamalı AYDES Masabaşı eğitim ve tatbikatı yapıldı.
[Devamı]
ÖĞRENME ŞENLİĞİNDE AFAD STANDI AÇILDI 10 Mayıs 2018
foto
Hayat boyu öğrenme alışkanlığını desteklemek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Halk Eğitim Merkezleri, STK lar ve İl Müdürlüğümüzün katılımıyla Süleymanpaşa İlçesi bedesten önündeki alanda öğrenme şenliği düzenlendi. 3 gün devam edecek şenlikte İl Müdürlüğümüz tarafından AFAD standı açılarak, şenliğe katılan halkımıza afet bilinci konusunda bilgilendirmeler sağlandı. Ayrıca katılan vatandaşlarımıza afiş, kitap, broşür, kumbara ve çocuklar için eğitici materyaller dağıtıldı.
[Devamı]
AFETE HAZIR OKUL EĞİTİMLERİMİZ MURATLI’DA DEVAM EDİYOR 03 Mayıs 2018
foto
Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü (MEM) arasında “Afete Hazır Okul” eğitim ve işbirliği protokolü kapsamında; Müdürlüğümüz eğitmenleri tarafından, İlçemiz Muratlı’da bulunan “Talatpaşa Ortaokulu ve Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu” öğretmen ve öğrencilerine afet ve acil durumlara yönelik farkındalık eğitimi verildi.
[Devamı]
AFET BİLİNCİ EĞİTİMLERİMİZ İÇİN ÇORLU’DAYIZ 30 Nisan 2018
foto
Müdürlüğümüz eğitmenleri tarafından, İlçemiz Çorlu’da bulunan Orion AVM, BİM Çorlu Bölge Müdürlüğü, Çorlu Huzurevi Müdürlüğü, Özel Çorlu Bahçeşehir Anadolu Lisesi” öğrenci ve personeline afet ve acil durumlara yönelik farkındalık eğitimi verilerek tatbikat gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
AKYE EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR 25 Nisan 2018
foto
Müdürlüğümüz tarafından İlimizdeki 12 Kamu Kurum ve Kuruluşları çalışanlarından oluşan Acil Kurtarma ve Yardım ekibi (AKYE) Eğitimlerimiz devam ediyor. Tekirdağ 1 ve 2 nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu personellerinden oluşan ekibin eğitimi 16-20 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir. Müdürlüğümüzün toplantı salonunda teorik bilgiler verilerek başlayan eğitim, Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan araç ve gereçlerin tanıtımı, AFAD lojistik deposunda çadır kurma eğitimi ve Çorlu tatbikat sahasında uygulama gerçekleştirilerek son bulmuştur.
[Devamı]
TEKİRDAĞ AFET GÖNÜLLÜLERİ (TAG) EĞİTİMLERİ SONA ERDİ 24 Nisan 2018
foto
Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde yürütülen Tekirdağ Afet Gönüllüleri (TAG) projesinin temel eğitimleri sona erdi.
[Devamı]
AFETE HAZIR OKUL EĞİTİMLERİMİZ İÇİN MALKARA’DAYIZ 19 Nisan 2018
foto
Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü (MEM) arasında “Afete Hazır Okul” eğitim ve işbirliği protokolü kapsamında; Müdürlüğümüz eğitmenleri tarafından, İlçemiz Malkara’da bulunan “Nurten Hüsnü Pullukçu Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu, Mustafa Uysal Ortaokulu, Şehit Selim Vural Ortaokulu, Murat Erbay Ortaokulu” öğretmen ve öğrencilerine afet ve acil durumlara yönelik farkındalık eğitimi verildi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1819202122