İçeriğe Atla Menüye Atla
RSS

Haberler

HAYRABOLU DEVLET HASTANESİ PERSONELİNE AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ VERİLDİ 08 Ağustos 2018
foto
Müdürlüğümüz eğitmenleri tarafından, Hayrabolu Devlet Hastanesi personeline afet ve acil durumlara yönelik farkındalık eğitimi verildi. 07.08.2018 tarihinde Hastanede verilen eğitimde katılımcılara İlk 72 saat, afet türleri, afetin etkileri, yaşadığımız mekânlardaki risklerin azaltılması ve afet sırasında doğru davranış şekilleri konularında bilgilendirme yapıldı.
[Devamı]
TREN KAZASI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI 19 Temmuz 2018
foto
08 Temmuz 2018 tarihinde Uzunköprü-Halkalı seferini yapan tren Balaban-Çorlu arası Sarılar Mevkiinde yaptığı kaza ile ilgili olarak kurum ve kuruluşlarımız arasında işbirliği ve koordinasyonu geliştirmek ve TAMP hizmet grupları tarafından yapılan müdahale hizmetlerini değerlendirmek amacıyla 18.07.2018 tarihinde saat 10:00’da Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı toplantı salonunda değerlendirme toplantısı yapıldı.
[Devamı]
MÜDÜRLÜĞÜMÜZ PERSONELİ MEHMET SEVER EMEKLİLİĞE AYRILDI 18 Temmuz 2018
foto
Kurumumuz personellerinden Mehmet SEVER memuriyet hayatını yüz akı İle tamamlayarak dün (17.07.2018) emekliye ayrılmıştır. Personelimize hayırlı olsun diyor, bundan sonraki yaşamında sağlık, esenlik ve mutluluklar diliyoruz.
[Devamı]
PİKNİKTE KAYBOLAN YAŞLI ADAM SAĞ OLARAK BULUNDU 18 Temmuz 2018
foto
Kızılpınar Kocameşe Piknik alanındaki piknikte 70 yaşındaki şahıs kayboldu. Kaybolan 70 yaşındaki R.A'yı aramak üzere bölgeye 3 araç ve 12 kişilik AFAD ekibi sevk edildi. Afad ve Jandarma ekipleri piknik alanında ve ağaçlık arazide gün boyu arama tarama çalışmalarını sürdürdü. Kaybolduktan 23 saat sonra Gümüşyaka Karakolundan kayıp şahsın sağ olarak bulunduğu haberi üzerine çalışmalara son verildi.
[Devamı]
KAPAKLI KAZAK GÖLETİNDE BOĞULMA 18 Temmuz 2018
foto
İlimiz Kapaklı ilçesi Kazak gölünde suya giren şahıs boğularak can verdi. 13 Temmuz Cuma günü Müdürlüğümüze gelen ihbarda Kapaklı ilçesi Kazak göletinde bir kişinin yüzerken suda kaybolduğu bilgisi üzerine olay yerine 5 araç ve 13 personel sevkedildi.
[Devamı]
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ 17 Temmuz 2018
foto
Müdürlüğümüz, "15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri kapsamında Valilik önünde Tekirdağ halkı ile birlikteydi. Valilik önünde kurulan standı ziyaret eden çok sayıda Tekirdağlı vatandaşımızla birlikte 15 Temmuz gecesi şehit olan kardeşlerimiz rahmet, gazilerimiz ise saygı ile anıldı.
[Devamı]
TEKİRDAĞ İLİ ÇORLU İLÇESİNDE TREN KAZASI MEYDANA GELDİ 10 Temmuz 2018
foto
08 Temmuz 2018 tarihinde Uzunköprü-Halkalı arasında 6 vagon 362 yolcu ve 6 personel ile seferini yapan 12703 no’lu Trenin Balaban-Çorlu arası KM 162 de saat 17:30 sularında dizide bulunan 5 vagonu raydan çıkarak devrilmiştir. 112 Acil Çağrı Merkezinden alınan tren kazası ihbarı üzerine; Valilik Makamı (İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü) tarafından AFAD-SAĞLIK-EMNİYET-JANDARMA-İTFAİYE-BELEDİYE-TESKİ-TCDD ve ASKERİ BİRLİKLER, Çevre illerden Arama ve Kurtarma ekipleri, STK Arama ve Kurtarma Ekipleri ile tüm Arama ve Kurtarma imkân ve kabiliyetleri acil kodu ile Başkanlık AFAD Koordinasyonunda olay bölgesine sevk edilmiştir.
[Devamı]
İLÇE DEVLET HASTANELERİNDE AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ 04 Temmuz 2018
foto
Müdürlüğümüz eğitmenleri tarafından, “Şarköy ve Saray Devlet Hastanesi” personellerine afet ve acil durumlara yönelik farkındalık eğitimi verildi. 02.07.2018 tarihinde Şarköy, 03.07.2018 tarihinde ise Saray Devlet Hastanesinde, verilen eğitimde katılımcılara; İlk 72 saat, afet türleri, afetin etkileri, yaşadığımız mekânlardaki risklerin azaltılması ve afet sırasında doğru davranış şekilleri konularında bilgilendirme yapıldı.
[Devamı]
TEKİRDAĞ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ VE ZÜBEYDE HANIM HUZUREVİ’NDE AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ 29 Haziran 2018
foto
Müdürlüğümüz eğitmenleri tarafından, “Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü ve Zübeyde Hanım Huzurevi Müdürlüğü” personellerine afet ve acil durumlara yönelik farkındalık eğitimi verildi. 27.06.2018 tarihinde İl Sağlık Müdürlüğünde ve 28.06.2018 tarihinde Zübeyde Hanım Huzurevi Müdürlüğü’nde verilen eğitimde katılımcılara; İlk 72 saat, afet türleri, afetin etkileri, yaşadığımız mekânlardaki risklerin azaltılması ve afet sırasında doğru davranış şekilleri konularında bilgilendirme yapıldı.
[Devamı]
MESLEKİ ÇALIŞMA PROGRAMININ SON GÜNÜNDE ÖĞRETMENLERE AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ 22 Haziran 2018
foto
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her eğitim öğretim yılı başında ve sonunda uygulanan öğretmenlere yönelik mesleki çalışma programı bugün Çorlu ve Ergene’de gerçekleştirilerek son buldu. Çorlu Halk Eğitim Merkezi ve Ergene Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen programın son gününde öğretmenlere Müdürlüğümüz eğitmenleri tarafından “Afet Farkındalık Eğitimi” verildi. 11 ilçede gerçekleştirilen program süresince öğretmenlerimize İlk 72 saat, afet türleri, afetin etkileri, yaşadığımız mekânlardaki risklerin azaltılması ve afet sırasında doğru davranış şekilleri konularında bilgilendirme yapıldı.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   2021222324