İçeriğe Atla Menüye Atla
RSS

Haberler

13 EKİM ULUSLARARASI AFETLERİN AZALTILMASI HAFTASI ETKİNLİKLERİ 15 Ekim 2018
foto
“13 Ekim Uluslararası Afetlerin Azaltılması Haftası” münasebetiyle Müdürlüğümüz koordinasyonunda İlimiz genelinde paydaş kurumlarla birlikte etkinlikler gerçekleştiriliyor. Etkinliklere 13 Ekim günü Namık Kemal Üniversitesi Afet topluluğu ile birlikte düzenlenen fotoğraf sergisi ile başlandı. Hafta boyu sürecek faaliyetler kapsamında 15.10.2018 tarihinde özel sektöre yönelik afet farkındalık eğitimi ile devam edildi.
[Devamı]
BARINMA HİZMET GRUBUNUN YILLIK RUTİN TOPLANTISI YAPILDI 05 Ekim 2018
foto
Tekirdağ Afet Müdahale Planı kapsamında bulunan Barınma Hizmet Grubunun yıllık rutin toplantısı destek çözüm ortaklarının katılımıyla gerçekleştirildi. Ana Çözüm Ortağı olan İl Müdürlüğümüz koordinesinde destek çözüm ortaklarının katılımıyla 04.10.2018 tarihinde yapılan toplantımız, hizmet grubunun toplanma yeri olan Namık Kemal Üniversitesinde icra edildi. Yaklaşık 40 kişinin katıldığı toplantıda destek çözüm ortaklarının görev ve sorumlulukları ayrıntılı olarak anlatıldı.
[Devamı]
MÜDÜRLÜĞÜMÜZ PERSONELİ TÜRKAN NALBANTOĞLU EMEKLİLİĞE AYRILDI 04 Ekim 2018
foto
Kurumumuz personellerinden Türkan NALBANTOĞLU çalışma hayatını yüz akı İle tamamlayarak bugün (04.10.2018) emekliye ayrılmıştır. TREDAŞ’ta süren 10 yıllık çalışma hayatından sonra 2014 yılında kurumumuzda göreve başlayan ve Müdürlüğümüzde başarılı bir şekilde çalışmalarını sürdürerek, bugün itibarı ile emekliliğe ayrılan çalışma arkadaşımıza hayırlı olsun diyor, bundan sonraki yaşamında sağlık, esenlik ve mutluluklar diliyoruz.
[Devamı]
AFAD AKUT’A ARAÇ TAHSİS ETTİ 24 Eylül 2018
foto
İçişleri Bakanlığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile AKUT Arama Kurtarma Derneği arasında etkin işbirliğinin sağlanması amacıyla imzalanan protokol çerçevesinde, Müdürlüğümüz tarafından AKUT Tekirdağ Gönüllülerine bir hafta süre ile “Temel Arama ve Kurtarma Eğitimi” verilerek eğitim sonunda ortak tatbikat icra edildi. Ayrıca Tekirdağ Valiliğinin 03.09.2018 tarih ve 131474 sayılı Olurları ile 1 adet tam donanımlı Arama ve Kurtarma Aracı, AKUT Tekirdağ İl Temsilciliğine tahsis edildi.
[Devamı]
MESLEKİ ÇALIŞMA PROGRAMINDA ÖĞRETMENLERE AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ 18 Eylül 2018
foto
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her eğitim öğretim yılı başında ve sonunda uygulanan öğretmenlere yönelik mesleki çalışma programında öğretmenlere “Afet Farkındalık Eğitimi” verildi. İlçemiz Süleymanpaşa’da bulunan Tekirdağ İlkokulu ve Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen ve Müdürlüğümüz eğitmenleri tarafından 14 Eylül 2018 tarihinde verilen eğitimde öğretmenlere İlk 72 saat, afet türleri, afetin etkileri, yaşadığımız mekânlardaki risklerin azaltılması ve afet sırasında doğru davranış şekilleri konularında bilgilendirme yapıldı.
[Devamı]
HİZMET GRUPLARI İLE TAMP TOPLANTISI DÜZENLENDİ 13 Eylül 2018
foto
Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) güncelleme çalışmalarına yönelik hizmet gruplarının planla ilgili uygulamada karşılaştıkları zorlukların tespiti ve değişiklik önerilerini bir araya getirmek amacıyla 12.09.2018 tarihinde Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığında koordinasyon ve işbirliği toplantısı düzenlendi.
[Devamı]
17 AĞUSTOS MARMARA DEPREMİ ANMA ETKİNLİKLERİ 17 Ağustos 2018
foto
17 Ağustos 1999’da meydana gelen Marmara Depremi anma etkinlikleri kapsamında, İl Müdürlüğümüz tarafından; 16-17 Ağustos tarihlerinde “ORİON Alışveriş Merkezinde” "HAZIR OL" temalı AFAD Standı kurularak vatandaşlarımıza kumbara, depremle ilgili broşür ve kitapçıklar dağıtıldı.
[Devamı]
HAYRABOLU DEVLET HASTANESİ PERSONELİNE AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ VERİLDİ 08 Ağustos 2018
foto
Müdürlüğümüz eğitmenleri tarafından, Hayrabolu Devlet Hastanesi personeline afet ve acil durumlara yönelik farkındalık eğitimi verildi. 07.08.2018 tarihinde Hastanede verilen eğitimde katılımcılara İlk 72 saat, afet türleri, afetin etkileri, yaşadığımız mekânlardaki risklerin azaltılması ve afet sırasında doğru davranış şekilleri konularında bilgilendirme yapıldı.
[Devamı]
TREN KAZASI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI 19 Temmuz 2018
foto
08 Temmuz 2018 tarihinde Uzunköprü-Halkalı seferini yapan tren Balaban-Çorlu arası Sarılar Mevkiinde yaptığı kaza ile ilgili olarak kurum ve kuruluşlarımız arasında işbirliği ve koordinasyonu geliştirmek ve TAMP hizmet grupları tarafından yapılan müdahale hizmetlerini değerlendirmek amacıyla 18.07.2018 tarihinde saat 10:00’da Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı toplantı salonunda değerlendirme toplantısı yapıldı.
[Devamı]
MÜDÜRLÜĞÜMÜZ PERSONELİ MEHMET SEVER EMEKLİLİĞE AYRILDI 18 Temmuz 2018
foto
Kurumumuz personellerinden Mehmet SEVER memuriyet hayatını yüz akı İle tamamlayarak dün (17.07.2018) emekliye ayrılmıştır. Personelimize hayırlı olsun diyor, bundan sonraki yaşamında sağlık, esenlik ve mutluluklar diliyoruz.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   2021222324