İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
TEKİRDAĞ
Tekirdağ Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

TEKİRDAĞ DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜNDE AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ 15 Şubat 2018
foto
Müdürlüğümüz eğitmenleri tarafından, “Tekirdağ Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde” afet ve acil durumlara yönelik farkındalık eğitimi verildi. Eğitim 12.02.2018 tarihinde Denetimli Serbestlik Müdürlüğü toplantı salonunda verilen eğitimde; İlk 72 saat, afet türleri, afetin etkileri, yaşadığımız mekânlardaki risklerin azaltılması ve afet sırasında doğru davranış şekilleri konularında bilgilendirme yapıldı.
[Devamı]
TEKİRDAĞ ANADOLU LİSESİNDE EĞİTİM 09 Şubat 2018
foto
Müdürlüğümüz eğitmenleri tarafından, “Tekirdağ Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencilerine” afet ve acil durumlara yönelik farkındalık eğitimi verilerek tatbikat gerçekleştirilmiştir. 08.02.2018 tarihinde okulun toplantı salonunda 9. ve 10. Sınıf öğrencilerine verilen eğitimde afet türleri, afetin etkileri ve afet sırasında doğru davranış şekilleri konularında bilgilendirme yapıldı.
[Devamı]
AFAD' TAN GÖNÜLLÜLERE EĞİTİM 01 Şubat 2018
foto
Afet ve acil durumlara yönelik 2018 yılında Tekirdağ ilimizde yapılması planlanan gönüllülük faaliyetleri ile ilgili müzakerelerde bulunmak amacıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı, İtfaiye Daire Başkanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü ve TRAC temsilcilerinin katılımıyla ön hazırlık toplantısı gerçekleştirildi.
[Devamı]
ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE VERİLEN 6 GÜNLÜK EĞİTİM SON BULDU 29 Ocak 2018
foto
Tekirdağ İl genelinde polis ile jandarma bölgelerinde görev yapan toplam 3200 özel güvenlik görevlisine 22 -27 Ocak 2018 tarihleri arasında 6 gün süre ile Müdürlüğümüz eğitmenleri tarafından afet ve acil durumlara yönelik farkındalık eğitimi verildi.
[Devamı]
TEKİRDAĞ’DA ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE YÖNELİK EĞİTİM 23 Ocak 2018
foto
Tekirdağ İl genelinde polis ile jandarma bölgelerinde görev yapan toplam 3200 özel güvenlik görevlisine 22 -27 Ocak 2018 tarihleri arasında Müdürlüğümüz eğitmenleri tarafından afet ve acil durumlara yönelik farkındalık eğitimi verilecek.
[Devamı]
AFETE HAZIR OKUL EĞİTİMLERİMİZİN İLK DÖNEMİNİ ÇORLU’DA SONLANDIRDIK 12 Ocak 2018
foto
Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü (MEM) arasında “Afete Hazır Okul” eğitim ve işbirliği protokolü kapsamında yürütülen afet ve acil durumlara yönelik farkındalık eğitimlerimizin ilk dönemi sona erdi.
[Devamı]
AFETE HAZIR OKUL EĞİTİMLERİMİZ ÇORLU’DA DEVAM EDİYOR 04 Ocak 2018
foto
Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü (MEM) arasında “Afete Hazır Okul” eğitim ve işbirliği protokolü kapsamında; Müdürlüğümüz eğitmenleri tarafından, İlçemiz Çorlu’da bulunan “Cezzar Mustafa Ersin Ortaokulu, Furtini ve İshak Pinhas Ortaokulu ve Cumhuriyet Ortaokulu” öğretmen ve öğrencilerine afet ve acil durumlara yönelik farkındalık eğitimi verildi.
[Devamı]
TUDER ÖĞRENCİLERİ MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİLER 02 Ocak 2018
foto
Başbakanlık AFAD tarafından yürütülen "O Kahraman Benim" Gönüllülük Kampanyası kapsamında yürütülen ve kampanyaya gönüllü olan “Tekirdağ Uluslararası Öğrenci Derneği (TUDER)” öğrencileri müdürlüğümüzü ziyaret ettiler.
[Devamı]
İL JANDARMA KOMUTANLIĞINDA AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ 28 Aralık 2017
foto
Müdürlüğümüz tarafından koordine edilen Kamu Kurumları, STK’lar ve özel sektör çalışanlarına yönelik Temel Arama ve Kurtarma Eğitimlerine devam ediliyor. 21-22 Aralık tarihlerinde Süleymanpaşa İlçe Jandarma Komutanlığındaki 30 Personele Temel Arama ve Kurtarma Eğitimi kapsamında Afet tanımı ve türleri, Tekirdağ'ın afetselliği, Afet Bilinci Eğitimi, İlk 72 Saat, Arama ve Kurtarma Temel Bilgileri, Ekiplerin oluşumu ve ekip personelinin görevleri, Yapı türleri Bina yapı elemanları, Hasar eşitleri ve sınıflandırma, Yangında ve Selde kurtarma eğitimleri verilmiş olup Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan Arama ve Kurtarma çalışmalarında kullanılan ipler ve düğümler tanıtılmıştır.
[Devamı]
TUDER ÖĞRENCİLERİNE "O KAHRAMAN BENİM" TANITIMI YAPILDI 21 Aralık 2017
foto
Başbakanlık AFAD tarafından yürütülen "O Kahraman Benim" Gönüllülük Kampanyası kapsamında “Tekirdağ Uluslararası Öğrenci Derneği (TUDER)” öğrencilerine "O Kahraman Benim" tanıtma ve eğitim programı gerçekleştirildi. Türkiye’ye eğitim almak için gelip Tekirdağ’daki Namık Kemal Üniversitesi'ne kayıt yaptıran yabancı uyruklu öğrenciler için faaliyet gösteren TUDER öğrencilerinden "O Kahraman Benim" projesine gönüllü olan uluslararası öğrencilere Gönüllülük Kampanyasının tanıtımı ve eğitim programı gerçekleştirildi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1415161718